השאירו פרטים כבר עכשיו

אני אדאג ללוות אותך לאורך כל הדרך עד השגת המטרה

  עריכת צוואות

  עריכת צוואות

  מדוע מומלץ לערוך צוואה ואילו סוגי צוואות קיימים? כל המידע – לפניכם

  צוואה היא מסמך שבו אדם יכול לקבוע מי יירש את רכושו ואת נכסיו לאחר מותו.

  אין חובה לערוך צוואה, אך מומלץ להיערך מראש ולפרט במדויק מה אתם חפצים שייעשה ברכושכם לאחר מותכם.

  במקרים בהם המנוח לא השאיר אחריו צוואה תקפה, חלוקת רכושו תתבצע בהתאם לדין הקבוע בחוק הירושה.

   

  סוגי צוואות

  חוק הירושה קובע ארבע דרכים לעריכת צוואה כדי שיהיה לה תוקף משפטי מחייב:

  צוואה בכתב יד – זו צוואה שנכתבת בכתב יד של המצווה אף ללא עדים או חתימה של רשות חוקית. יש לכלול בצוואה את פרטי המצווה, חתימת המצווה ואת התאריך המדויק שבו חתם עליה.

  צוואה בפני עדים – הסוג הנפוץ ביותר מבין הצוואות. הצוואה נכתבת בכתב בפני שני עדים החתומים על הצוואה. העדים מאשרים כי המצווה מצביר כי הבין על מה הוא חותם  , וחתם בפניהם על הצוואה.

  צוואה בעל פה – ידועה גם בשם צוואת שכיב מרע. אם אדם מרגיש כי הוא נוטה למות, הוא יכול להביע את רצונו בעל-פה בפני שני עדים הדוברים את שפתו. הם מעלים את רצונו על הכתב ומחתימים את הצוואה בפני רשות חוקית. חשוב לציין, כי צוואה זו בטלה אם המצווה ממשיך לחיות לאחר 30 יום מהנסיבות שהובילו אותו לומר צוואה זו.

  צוואה בפני רשות – בישראל יש כמה רשויות שבפניהן מצווה יכול לחתום על צוואה חוקית: דיין של בית דין דתי, רשם לענייני ירושה, שופט או רשם של בית משפט ונוטריון. הרשות החוקית מאשרת שהצוואה נאמרה או הוגשה לה, והמצווה מאשר כי  זוהי צוואתו.

   

  מי יכול לערוך צוואה?

  בעיקרון, כל אדם רשאי לערוך צוואה.

  עם זאת, יש מקרים חריגים, בהם אדם פסול לצוות בשל חוסר יכולת נפשית או שכלית. במקרים הבאים, צוואה שנערכה ע"י אחד מאלו תהיה בטלה:

  1. קטין, כלומר מי שלא מלאו לו 18 שנים.
  2. אדם שהוכרז פסול דין.
  3. אדם שלא יודע להבחין בטיבה של צוואה. הכוונה לאדם שבשל חוסר צלילות הדעת, מחלה או פגיעה כלשהי לא מסוגל להבין או להיות מודע למשמעות של עריכת צוואה.

   

  באילו מקרים מומלץ במיוחד לערוך צוואה?

  כאמור, כל אדם שחשוב לו שרכושו יחולק כרצונו לאחר מותו – מומלץ כי יערוך צוואה. עם זאת, ישנם מקרים בהם ההמלצה לעריכת צוואה מקבלת משנה תוקף:

  * ידועים בציבור –  חשוב לערוך צוואה כדי למנוע סכסוך אפשרי בין הידוע בציבור שנותר בחיים לבין יורשים פוטנציאליים אחרים.

  * בני זוג גרושים או פרודים – חוק הירושה לא מסדיר את זכויות הירושה במקרים אלה.

  * בני זוג שנשואים בנישואים שניים  – כאשר לכל אחד מהם יש ילדים משלו, מומלץ להסדיר בצוואה מי יירש מה, כדי למנוע סכסוכים עתידיים.

   

  מינוי מנהל עיזבון

  מינוי מנהל עיזבון אינו חובה, אך חשוב לדעת כי אפשר לכלול בצוואה הוראה בדבר מינוי מנהל עיזבון שיהיה אחראי על חלוקת העיזבון בין היורשים השונים. ניתן אף לנקוב בשמו של מנהל העיזבון.

   

  אם אתם מעוניינים לערוך צוואה, חשוב שתפנו לעו"ד שמתמחה בירושות וצוואות, כדי שהוא יוכל לסייע לכם בעריכת צוואה שתשקף את רצונכם המלא.

  לעו"ד איילת בן גור ניסיון רב בעריכת צוואות, והיא תוכל לסייע בהכנת צוואה מפורטת וברורה שתאפשר לכם להיות רגועים ושקטים.

   

  עריכת צוואה

  במחצית השנייה של החיים, לאנשים בוגרים יש את הזמן ואת היכולות הכלכליות להסתכל על העתיד שלהם בצורה בהירה ולטפל באינטרסים המשפחתיים. כחלק מאותן ההכנות לפרק המסיים של החיים שלכם, אתם רוצים להבטיח שיש לכם אמצעים לטובת עריכת צוואות או כתיבת צו ירושה שישמרו על הילדים והמשפחה שלכם. זו היא בדיוק המשימה שאותה אתם רוצים להפקיד בידיו של עורך דין דיני משפחה, מהצוות של משרד עורכי הדין איילת בן גור. היכולות המקצועיות של אנשי הצוות, כמו גם הרצון לשמור אל האינטרסים של הלקוחות, הם אלו שמובילים את תהליך העבודה המשותף כולו והם יקבעו מה תהיה מידת הרווחה וההצלחה של המשפחה שלכם בשנים הקרובות.

  בחירת עורך דין דיני משפחה לתהליך עריכת צוואה

  במעמד הקבלה של צו ירושה, היורשים מגלים לראשונה מי הם האנשים שהוסמכו לקבל את הכספים המשפחתיים ומה היא החלוקה שביצעו ההורים בתוך המשפחה. זה הוא אירוע נפיץ מאוד, שמתחיל בשלבי החיים המוקדמים שלכם וממשיך הלאה לדור הבא. בדיוק כפי שחשוב לכם לשכור את שירותיו של עורך דין הסכם ממון לפני תחילת הנישואין, ראוי לוודא כי עורך דין עריכת צוואה מאפשר לכם לחלק את כל רכושכם על אדמות, בצורה ששומרת על שלמות המשפחה ולא פוגעת ברגשות של האנשים הכי יקרים והכי אהובים בחיים שלכם. על כן, חשוב לבחור בעורך דין בעל הסמכה מתאימה, עם מספיק ניסיון קודם בתחום ועם מגוון רחב של שירותים משפטיים שאתם יכולים לנצל לטובת הצרכים של הבית שלכם.

  בונים אמון לאורך השנים – ושומרים על המידע הפרטי

  אלמנט חשוב מאוד בעבודת עריכת צוואות הוא מידת האמון שיש לכם בעורך הדין המלווה אתכם. בסופו של יום, אתם מפקידים את הצוואה בידיו של עורך הדין וצריכים להיות סמוכים ובטוחים שהוא ישמור על האינטרסים שלכם בבוא העת, על הצד הטוב ביותר. זו היא בדיוק הסיבה שבגללה ראוי לפנות לצוות המקצועי של משרד עורכי הדין איילת בן גור ולקבל ייעוץ פרטני המבוסס על שנים רבות של עבודה בתחום דיני המשפחה.

  להכוונה נכונה וייעוץ

  אני אדאג ללוות אותך להשגת המטרה   מעל 20 שנות ידע וניסיון במציאת פתרונות ייחודיים ואישיים

   יד ביד לאורך כל הדרך

    קידום עורכי דין קידום עורכי דין